3 BIEGUN

Zostań trenerem Metody Biegun! – rekrutacja do 17 czerwca!

Fundacja Marka Kamińskiego zaprasza do uczestnictwa w szkoleniu  „Metoda Biegun” autorskiej sztuki osiągania celów, której autorem jest Marek Kamiński. Ta innowacyjna metoda powstała na bazie doświadczeń życiowych, podróży, lektur znanego podróżnika i filozofa. Metoda Biegun oparta jest na metaforze drogi i podróży, łączy ze sobą rozwój osobisty połączony z treningiem fizycznym i survivalem. Z powodzeniem jest wykorzystywana na Obozach Zdobywców Biegunów, w których biorą udział dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Efektem działania metody jest przykład Jana Meli, który dzięki wsparciu Marka Kamińskiego i dążenia do ich wspólnego celu – zdobyciu bieguna północnego i południowego – krok po kroku zgodnie z metodą Biegun, osiągnął cel i mimo niepełnosprawności stał się najmłodszym w historii zdobywcą biegunów.

Uczestnicy szkolenia otrzymają nie tylko teoretyczne treści psychologiczno – pedagogiczne, ale przede wszystkim doświadczą ich na sobie w procesie grupowym. Otrzymają narzędzia do przekazywania metody Biegun w oparciu o własne zasoby i możliwości. Nauczą się różnych sposobów radzenia sobie trudnościami, rozwiną swoje kompetencje osobiste i wychowawcze. Integralnym elementem szkolenia jest trening survivalowy.

 Szkolenie składa się z dwóch elementów:

  • Szkolenie z autorskiej metody Marka Kamińskiego – metody Biegun przygotowane przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich jako część teoretyczna
  • Praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas Obozów Zdobywców Biegunów jako trenerzy metody

 Termin:

I zjazd 27 czerwca do 5 lipca – teoria

II zjazd 15 sierpnia do 29 sierpnia – praktyka – bycie trenerem na Obozach Zdobywców

Dopiero ukończenie pełnego szkolenia upoważnia do otrzymania certyfikatu trenera z metody.

 

Co daje uczestnikom szkolenie:

–  poznanie unikatowej i skutecznej sztuki osiągania celów

– możliwość zdobycia certyfikatu Trenera Metody Biegun sygnowanego przez Fundację Marka Kamińskiego

– zdobycie cennych umiejętności z zakresu motywacji, rozwoju osobistego i survivalu

– możliwość rozwoju zawodowego (w przyszłości część trenerów może uczestniczyć w projektach prowadzonych przez Fundację Marka Kamińskiego)

Zapraszamy:

– pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, coachów

– studentów nauk humanistycznych i społecznych

– osoby zainteresowane rozwojem osobistym

 

Cena: 2800 zł

* Zapłacona kwota nie jest zwracana w przypadku rezygnacji z całego lub części szkolenia

 

Cena zawiera:

– materiały szkoleniowe w czasie trwania części teoretycznej i praktycznej

– drobny poczęstunek w czasie trwania zajęć teoretycznych

– zakwaterowanie i wyżywienie w czasie części praktycznej

– certyfikat ukończenia szkolenia sygnowany przez Fundację Marka Kamińskiego (przekazany jedynie po odbyciu obu części szkolenia)

– przejście przez proces grupowy oraz feedback po zakończonych zajęciach przeprowadzony przez doświadczonych psychologów

  Miejsce:

Gdańsk, Al. Grunwaldzka 12, siedziba SPCH – część teoretyczna

 Program:

–  15 godzin trening umiejętności wychowawczych (rozwiązywanie konfliktów, mediacje rówieśnicze, ideał wychowawcy, obecność wychowawcza – asystencja, towarzyszenie, a kary, nagrody, regulaminy/ kontrakty, konsekwencje, dyscyplina w oparciu o relację. „Miłość wychowawcza”, kształtowanie postawy, budowanie autorytetu wychowawcy, tworzenie relacji z podopiecznym, a zdrowe granice

– 15 godzin Survival

– 70 godzin metody Biegun rozwój osobisty „Odkryj swój biegun”

 Trenerzy:

Agnieszka Kamińska – psycholog z 14-letnim doświadczeniem, psychoterapeutka, przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich Oddziału Gdańskiego; członek Polskiej Federacji Psychologii; absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku psychologii, studium Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Sopocie, studium Psychoterapii Integratywnej w Podejściu Chrześcijańskim w Warszawie; prowadzi prywatną praktykę psychologiczną www.psychologpomorskie.pl (psychoterapia indywidualna, par/małżeństw, konsultacje, poradnictwo dla rodziców; warsztaty psychoedukacyjne, grupy rozwoju osobistego). Pracę swą poddaje superwizji u rekomendowanych superwizorów ISTDP.

 

Anna Bialik – mediator rodzinny z 12-letnim doświadczeniem pracy nauczycielskiej na różnych poziomach edukacyjnych; doradca psychologiczny; trener grup rozwojowych dla kobiet; kierownik Ośrodka Rozwoju Osobistego w Gdańsku; superwizuje przy Stowarzyszeniu Mediatorów Rodzinnych w Warszawie; absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku filologia polska, studiów podyplomowych na kierunku edukacja przedszkolna i zintegrowana PWSH Gdynia, studiów podyplomowych na kierunku Zarzadzanie Oświatą na WSKS Gdynia; Ukończyła szkolenie z zakresu mediacji rodzinnych zorganizowane przez Pracownię Pomocy Psychologicznej dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin w Sopocie zgodnie ze standardami szkolenia Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych oraz Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

 

Karolina Siódmiak  – doktor nauk społecznych w zakresie psychologii (Uniwersytet Gdański), członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, wykładowca akademicki; prywatna praktyka psychoterapeutyczna  w nurcie humanistyczno – egzystencjalnym z elementami pracy z ciałem, sztuki wizualnej i uważności poddawana Pracowania Rozwoju i Psychoterapii „Integralnezycie” (www.integralnezycie.pl).  Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu psychologii na Uczelniach Wyższych (od 2003 roku), a także przygotowuje do zawodu przyszłych terapeutów na Studiach Podyplomowych z Arteterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (od 2012 roku). Uczestniczy jako prelegentka na konferencjach naukowych, współpracowała przy projektach badawczych, opublikowała kilka artykułów naukowych z obszaru arteterapii wizualnej.

 

Liczba uczestników: 14 osób

 

 

Prosimy o przesłanie CV oraz odpowiedzi na poniższe pytania:

 

  1. Opisz sytuację porażki w pracy z dziećmi oraz co to wydarzenie mówi o Tobie

 

  1. Opisz sytuację sukcesu w pracy z dziećmi oraz co to wydarzenie mówi o tobie

 

  1. Co jest Twoim biegunem?

 

  1. Czego oczekujesz po pracy na obozach?

 

*Odpowiedzi nie powinny przekraczać dwóch stron A4

 

 

 Wymagania:

wiek <22 lata, pasja i doświadczanie w pracy z dziećmi, otwartość, kreatywność, dyspozycyjność

 

*Uczestnicy będą dopierani na podstawie przesłanych odpowiedzi i doświadczenia

 

Kontakt:

 

Anna Mikians

Koordynator projektu

Fundacja Marka Kamińskiego

 

E-mail: 3biegun@kaminski.pl

Tel: 607 900 328

 

Agnieszka Leśniewska

Trener, szef projektów

Fundacji Marka Kamińskiego

 

E-mail: agnieszka.lesniewska@kaminski.pl

Tel: 513 572 000

Plakat szkolenie trenerow - FMK

Tagi: , , ,

Załączniki (1)

Comments

comments