3 BIEGUN

Zakończyły się zapisy na kurs z metody Biegun

W trakcie swoje wyjątkowej wędrówki Marek Kamiński promuje swoją autorską metodę Biegun – sposób, by zdobywać własne bieguny i spełniać najśmielsze nawet marzenia. Kto wie o tym więcej niż słynny podróżnik?

Metoda stworzona przez Marka Kamińskiego uczy, jak sprawić, by niemożliwe stało się możliwe. Ułożona w 10 praktycznych kroków pokazuje, jak poznać samego sobie, zrozumieć swoje potrzeby, wyznaczyć cele i uwierzyć, że można je osiągnąć. Cele to metaforyczne bieguny, które przy odrobinie determinacji może zdobyć każdy. Metoda buduje poczucie własnej wartości, daje motywację i odwagę do działania. Jak mówi sam podróżnik, to właśnie ta metoda „pozwoliła przeciętnemu chłopcu z przeciętnej polskiej rodziny dotrzeć na krańce świata”.

Nowatorska koncepcja została opisana w książce „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”, a teraz jest dostępna w formie internetowego szkolenia dla nauczycieli w ramach specjalnej platformy on-line. Kurs Wyznaczać cele i umieć je realizować to propozycja przygotowana wspólnie przez Wydawnictwo Operon i Fundację Marka Kamińskiego w ramach projektu 3 Biegun.

Projekt 3 Biegun dobrze wpisuje się w wymiar edukacji szkolnej.  Nauczyciele i uczniowie wspólnie z Markiem Kamińskim będą mogli w sposób symboliczny pokonać drogę przez wartości. Uczniowie, odpowiednio moderowani przez nauczycieli, mają szansę odbyć niezwykle wartościową podróż w poszukiwaniu poczucia własnej wartości oraz zdobyć wewnętrzną wolność, pozytywną motywację. Wszystko to będzie się odbywać z wykorzystaniem  unikatowej metody Biegun Marka Kamińskiego – mówi Justyna Lulkiewicz z Wydawnictwa Operon.

Zainteresowanie szkoleniem było tak duże, że termin zapisów trzeba było przedłużyć. Ostatecznie, metodę będzie mogło poznać ponad 1600 nauczycieli, którzy przekażą zdobytą wiedzę dalej, swoim podopiecznym.

Ci, którzy już zdążyli poznać materiał szkoleniowy, wypowiadają się o kursie bardzo pozytywnie.  Całych wykładów wysłuchałam z wielkim zainteresowaniem – pisze Pani Anna Bieńczyk na forum Wydawnictwa Operon – Pana Marka Kamińskiego zna się jako zdobywcę biegunów – i wyprawie z Jaśkiem Melą, ale o jego wcześniejszych osiągnięciach pewnie mało kto wiedział. Informacjami z kursu bardzo szybko podzieliłam się z moimi wychowankami – uczniami klasy II gimnazjum – naprawdę słuchali. Dla młodzieży gimnazjalnej ważne jest, by w tym czasie ukazywać im wartość płynącą z odkrywania samego siebie i wyznaczania celów, pokazywania, że warto marzyć, bo marzenia – dzięki własnemu wysiłkowi i odrobinie szczęścia się spełniają.

Kurs dla nauczycieli jest częścią platformy edukacyjnej STREFA BIEGUN. Nie powstałaby ona bez wsparcia sponsora – firmy PGNiG. Dziękujemy!

Tagi: , , , ,

Comments

comments