3 BIEGUN

Udało się!

Udało się !

Dziś kilka dni po zakończeniu zimowej edycji Obozów Zdobywców Biegunów 2016 zbieram się na podsumowanie całego projektu i jedyne co mi przychodzi do głowy to słowa: Udało się!

Ta edycja bały dla mnie i całego zespołu fundacji naprawdę wyjątkowa. Włożyliśmy w przygotowania bardzo wiele wysiłku, pasji i dobrej energii. Pracowaliśmy bez wytchnienia przygotowując i szkoląc zespół Przewodników – naszą kadrę trenerską oraz pracując nad materiałami dla uczestników. Dzięki tej wspólnej pracy i zaangażowaniu teraz mamy wyszkolony z metody Biegun wyjątkowy zespół trenerski: Agata Pryśko, Mirka Walaszkowska, Ada Karpińska, Łukasz Mizeracki, Marta Plichta, Iwona Puchta – bardzo wam dziękuję. Z pomocą zaprzyjaźnionej firmy graficznej przygotowaliśmy dwa podręczniki pomocne w pracy na obozie. Pierwszy z nich to Manual dla trenerów który zawiera kompleksowy Program metody Biegun wraz z ćwiczeniami i treningami, drugi to Dziennik Zdobywcy przeznaczony do pracy własnej dla dzieci.

Do realizacji zadania wybraliśmy malowniczą, nadmorską miejscowość Kąty Rybackie, gdzie przez dwa tygodnie odbywały się zajęcia z metody Biegun. Plaża, las i serdeczność mieszkańców (zaproszenie na ognisko j jazdę konną ) sprzyjały dobrej zabawie i udzielały się wszystkim.

IMG_8509             IMG_8703

Teraz nadszedł już czas kolejnych przygotowań do letniej edycji. W fundacji rozdzwoniły się telefony od rodziców i opiekunów, każdy dopytuje gdzie i kiedy. Po tak ciepłym przyjęciu, latem wrócimy do Kątów Rybackich i tam prawdopodobnie od 31 lipca do 12 sierpnia ruszą kolejne Obozy Zdobywców Biegunów, na które zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą przeżyć przygodę!

Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii, na nich najlepiej widać jak bardzo uczestnicy stali się ZDOBYWCAMI!

Galeria zdjęć – Obóz Zdobywców Biegunów – Kąty Rybackie zima 2016

 

Tak o obozie napisała Agata Pryśko, nasza trenerka, która podczas wyjazdu pełniła rolę kierownika obozu:

„Wyobraźcie sobie obóz, na którym w ciągu prawie dwóch tygodni przygotowujecie się i wyruszacie w wielką podróż – wyprawę na WASZ BIEGUN. Gotowanie w lesie albo na plaży, budowanie szałasów z tego, co macie pod ręką, pokonywanie przeszkód, niemalże takich jakie napotykali Jasiek Mela i Marek Kamiński w trakcie ich ekspedycji „Razem na Bieguny” i wreszcie, wyruszenie na wyprawę w środku nocy, nie zdarza się często.

W trakcie ostatniego Zimowego Obozu Zdobywców Biegunów w Kątach Rybackich, Zdobywcy wraz z ich Przewodnikami mieli okazję doświadczyć wielu wrażeń, zaplanować i pokonać drogę, pozwalającą na spełnienie ich planów, przeżyć wiele przygód, poznać historię wypraw Marka Kamińskiego i przede wszystkim dobrze się bawić. Trzydziestu pięciu chłopców i dziewcząt, przez dwanaście dni sięgało po swoje marzenia. Wiele osób osiągnęło swoje cele, niektórym pozostało jeszcze niewiele.

Realizowana w trakcie obozu Metoda Biegun pozwala każdemu Zdobywcy przejść własną drogę, począwszy od wyznaczenia własnych celów (tych bliskich i tych bardziej odległych), w trakcie której odkrywa on swoje zasoby, pracuje z własnymi przekonaniami, poznaje smak zwycięstwa i uczy się, że napotkane przeszkody mogą okazać się pomocne.

Uczestnicy Zimowego Obozu Zdobywców Biegunów, oprócz przeżycia wielu przygód, mogli przede wszystkim poznać siebie i uwierzyć we własną moc.”


Podziękowania należą się wszystkim tym, którzy swoją obecnością i talentami wzbogacili program obozu, w szczególności panu Robertowi Zielińskiemu Sołtysowi Kątów Rybackich oraz jego przyjaciołom i współpracownikom, harcerzom z Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pani Małgorzacie Babczyńskiej z Ośrodka Panorama i całej kadrze obsługującej. Podziękowania należą się również naszym partnerom: firmie Horsefield za ciekawą oprawę graficzną naszych materiałów i przemiłą komunikację, drukarni AnkaraLab za pomoc w wydrukowaniu Dzienników Zdobywcy na czas oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie i Wydziałowi Polityki Społecznej w UW w Gdańsku za pomoc w dotarciu z informacją o naszych Obozach do tych najbardziej potrzebujących.

autor: Agnieszka Leśniewska

Comments

comments