3 BIEGUN

Rozpoczęła się Wielka Podróż Patrycji

Metoda Biegun to 10-stopniowy program pomagający w zdobywaniu własnych celów – biegunów. Tę motywacyjną metodę stworzył Marek Kamiński, a po raz pierwszy zastosował Jaś Mela, w efekcie zdobywając oba bieguny ziemi. 17-letnia Patrycja jest kolejną podopieczną Fundacji Marka Kamińskiego, która wbrew przeciwnościom losu zdobywa własny biegun.

Patrycja cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę nowotworową Recklinghausena, która małymi krokami destruuje organizm nastolatki. Guz Patrycji zajmuje ponad połowę jej mózgu, a nacieki nowotworowe występują na kosteczkach słuchowych, rdzeniu przedłużonym, móżdżku, krtani.

Patrycja jest absolwentką organizowanych przez Fundację Obozów Zdobywców Biegunów. To inteligentna, młoda dziewczyna, zafascynowana kulturą Japonii i językiem japońskim, którego samodzielnie się uczy. Obecnie Patrycja uczęszcza do liceum plastycznego, odkrywa tajniki fotografii. Nie poddaje się swojej chorobie, ma odwagę marzyć, rozwijać się i uczyć. Jej pragnieniem jest podróż do dalekiej Japonii.

2015-05-12 06.35.26Celem Fundacji Marka Kamińskiego jest spełnienie marzenia Patrycji. Stąd powstał projekt „Wielka wyprawa Patrycji” w ramach którego Fundacja zebrała pieniądze na podróż nastolatki.  Ta 14-dniowa wyprawa rozpoczęła się 11 maja 2015 roku!

Pomysł na wyjazd do Japonii od lat towarzyszył Patrycji, jednak dopiero po uczestnictwie w Obozie Zdobywców Biegunów dziewczyna odważyła się głośno o nim mówić. W ten sposób rozpoczęła drogę wyznaczoną przez metodę Biegun. Pierwszym krokiem tego programu jest właśnie odkrycie własnego bieguna, dalsze etapy pozwalają dotrzeć na ten biegun, czyli spełnić własne marzenie. A co istotniejsze, poznać samego siebie – bo właśnie to jest ostatni krok tej drogi. Dzięki tej metodzie można nie tylko spełnić swoje marzenia, ale także dowiedzieć się, na co cię stać. Metodę Biegun Marek Kamiński przedstawił w książce „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”.

Droga Patrycji stała się inspiracją  dla niejednej osoby, o czym przekonuje Anna Mikians z Fundacji Marka Kamińskiego, która będzie towarzyszyć nastolatce w wyprawie do Azji: Historia Patrycji wzruszyła wiele osób i dzięki nim – sponsorom, zebraliśmy sumę, która pozwoli Patrycji na pobyt w Japonii przez dwa tygodnie. W planie zwiedzania Patrycja ma Tokyo, Kyoto, Nara, Yokohama, Kumakura oraz Nikko i wszystkie możliwe atrakcje w tych miastach. Spotkamy się również ze studentami oraz z uczennicami gimnazjum w Tokyo – na wspólnych zajęciach. Mamy wielką nadzieję, że uda się nam spotkać z księżną Hisako Takamado.

Księżna Takamado jest autorką książki „Wielka podróż Lulie”, którą w Polsce wydała Fundacja. Jest to  baśń, opowiadająca o młodej górze lodowej, która postanawia wyruszyć w niebezpieczną dla siebie podróż z Bieguna Północnego na Biegun Południowy. Książka towarzyszyła Jaśkowi Mela w drodze na oba Bieguny. Jest źródłem inspiracji także dla Patrycji.

2015-05-12 01.06.59Marek Kamiński obecnie promuje metodę Biegun wędrując do Santiago de Compostela w ramach projektu 3 Biegun. Celem jego wyprawy jest zbiórka funduszy na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów. Dzięki nim 45 dzieci otrzyma szansę zapoznania się z metodą Biegun i nauczy się walczyć z przeciwnościami losu. Obozy są organizowane dla dzieci przewlekle chorych, niepełnosprawnych czy w trudnej sytuacji życiowej.

 

Tagi: , , ,

Comments

comments