3 BIEGUN

Rok 2015 w Fundacji Marka Kamińskiego

Metoda Biegun naszym kluczem do serc i umysłów

Rok 2015 w Fundacji Marka Kamińskiego obfitował w wielkie kroki – wydarzenia o wymiarze międzynarodowym i lokalnym. Do października prowadziliśmy projekt pielgrzymki przez Europę (projekt 3 Biegun) oraz podróż do Japonii (Wielka Podróż Patrycji), zbieraliśmy fundusze na Obozy Zdobywców Biegunów (akcja Kup Kroki), szkoliliśmy trenerów i nauczycieli (szkolenie “Zostań trenerem metody Biegun” oraz e-learning ze scenariuszami lekcji). We wrześniu przedstawiliśmy plany fundacji na przyszłość podczas konferencji w Europejskim Centrum Solidarności, w której uczestniczyło ponad 450 osób.

DSC03500

Rok 2015 upłynał pod znakiem rozwoju i upowszechniania metody Biegun. “To właśnie program stworzony na podstawie doświadczeń z wypraw przez Marka Kamińskiego – Metoda Biegun, czyli 10 kroków w kierunku zdobywania własnych celów, jest sercem działalności fundacji.” – mówi Agnieszka Leśniewska, szef zespołu. Już w styczniu zapraszamy na warsztat rozwoju osobistego „3 Biegun”, który odbędzie się w Gdańsku 15 i 16 stycznia 2016. Uczestnicy odbęda podróż wgłąb siebie by eksplorować tematykę marzeń, odnaleźć wartości i dzięki prostym narzędziom planować realizację swojego celu. Wyszkoleni trenerzy metody Biegun przygotowali różnorodny program wspólnej drogi na biegun. Koszt tego warsztatu to 300 zł, a zapisy są możliwe na platformie Evenea: http://metodabiegun.evenea.pl/

WRO_Plakat Radio Gdańsk_nowa data

Flagowym projektem Fundacji Marka Kamińskiego są Obozy Zdobywców Biegunów. Jest to wydarzenie skierowane do dzieci i młodzieży. Kolejna, zimowa edycja Obozów Zdobywców Biegunów odbędzie się już w lutym 2016 roku dla 40 dzieci w Kątach Rybackich nad morzem. W zimowej atmosferze dzieci będą przygotowywać się fizycznie i mentalnie do drogi do własnego bieguna25995_FMK_reklama_Coaching_01. Czeka ich wiele atrakcji w postaci zajęć rozwojowych i sportowych opartych na unikatowej podróży Marka Kamińskiego i niepełnosprawnego Janka Meli. Zdobywcy poznają historię tej i innych ekspedycji polarnika, przejdą przez dostosowany do możliwości trening kondycyjny i organizacyjny np. przymierzanie stroju i ekwipunku polarnego. Dzięki podejściu trenerów opartym na budowaniu Postawy Zdobywcy, który potrafi spełniać swoje marzenia, jest życzliwy i słuch głosu swojego serca, dzieci będą umiały zajrzeć do własnych serc i odkryć swoje marzenia i talenty. Kadra trenerów będzie wspierała dzieciaki umacnianiu wiary we własne siły i motywacji do działania. Tak wyposażoni Zdobywcy będą mogli bardziej świadome wejście w dorosłość.
Na czas ferii zimowych w województwie pomorskim fundacja dofinansowuje Obozy Zdobywców Biegunów dla dzieci z całej Polski. Koszt dla uczestnika to 500 zł, reszta środków pochodzi z wpierającej projekt akcji Kup Kroki, która rozpoczęła się w marcu. Każdy może wspomóc organizację Obozów i zagwarantować potrzebującemu dziecku wyjazd na ferie marzeń. Akcja jest aktywna na stronie projektu 3 Biegun (http://3biegun.kaminski.pl/zbiorka-funduszy).

Bannery_FMK2015_wessprzyj_dzieciaki_kroki_swieta_01-02 (002)

Plan na upowszechnianie metody Biegun w różnych środowiskach społeczecznych jest realizowany poprzez zaproszenie instytucji, biznesu oraz przedstawicieli edukacji do Partnerstwa 3 Biegun, które ma na celu rozwój motywacji w Polsce na różnych płaszczyznach, np. wśród uczniów, nauczycieli, managerów, osób bezrobotnych. Partnerstwo zakłada wspólne wypracowanie planu działań w całej Polsce. W listopadzie i grudniu odbyło się kilka spotkań z instytucjami, które działają w województwie pomorskim dla różnych beneficjentów, m.in Urząd Marszałkowski, Pomorski Urząd Pracy, Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Metoda Biegun uzyskała pozytywną rekomendację od Wojewody Pomorskiego jako program doskonale wpisujący się w zadania realizowane w systemie pieczy zastępczej.

To ambitne plany, które wymagają zaangażowania nie tylko naszego – zespołu fundacji, ale też wsparcia ze strony inwestorów, instytucji i ludzi prywatnych. “Zainteresowanie działaniami Fundacji Marka Kamińskiego w ciągu roku 2015 daje nam przekonanie, że odpowiadamy na potrzeby społeczne i nasze działania mają sens” – podsumowuje Agnieszka Leśniewska. Zapraszamy do strony internetowej Fundacji i platformy metody Biegun.

autor: Anna Mikians

Comments

comments