3 BIEGUN

Poznaj samego siebie – warsztat rozwoju osobistego

Metoda Biegun to prosty i praktyczny sposob odnalezienia i zaplanowania realizacji celu, marzenia – Bieguna. Ten biegun to metafora marzenia – tego czego bardzo mocno pragniemy i  co jednocześnie lekceważymy. Często dlatego, że nie widzimy realnej możliwości zrealizowania celu. Zadaniem metody jest urealnianie marzenia, “wzięcia go na cel/celownik”. To praca skierowana na zaspokojenie głebokich pragnień, często przez lata skrywanych.

10 kroków osadzonych w fabule i atmosferze wypraw i ekstremalnych sytuacji w łatwy sposób wzmacnia możliwości odkrywania siebie. Metoda pomaga poznawać siebie, zachęca by słuchać głosu własnego serca i podążać za intuicją. By takie działanie było możliwe, trzeba obserwować siebie, poszerzać rozumienie emocji i myśli oraz pracować nad sobą. Swoistym pomocnikiem w samorozwoju jest wypracowanie pozytywnego nawyku myślenia o swoim celu. W metodzie Biegun Marek Kamoński wspomina, że efektywne jest “noszenie” myśli o swoim Biegunie cały czas ze sobą. By móc tego dokonać można wyobrazić sobie Biegun jako np. szal, zegarek, długopis, etc. Przedmiot, który mamy zawsze ze sobą, a widok, którego będzie nam przypominał o naszym celu. Takie ćwiczenie powoduje, że nasze myśli mogą swobodnie krążyć wokół tematu, możemy wyobrażać sobie przeszkody i trudne sytuacje, jak w bezpiecznych warunkach szukać wielu, czasem nieszablonowych rozwiązań i nowych pomysłów, uzupełniać listę potrzebnych i zdobytych zasobów. Po jakimś czasie myślenie o Biegunie staje się całkowicie naturalne, a przedmiot przypominający jest już zbędny.
Wykorzystanie takiego sposobu pozwala cały czas utrzymać biegun przed oczami, “na horyzoncie”, a tym samym wspiera aktywne realizowanie postawionych sobie założeń w drodze do celu.

Powyższe ćwiczenie proponujemy uczestniokom podczas warsztatów rozwoju osobistego.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
Zapisy na: http://metodabiegun.evenea.pl/

Możecie śledzić to wydarzenie również na https://www.facebook.com/3BiegunMarekKaminski/

WARSZTAT ROZWOJU OSOBISTEGO został objęty Patronatem medialnym Radia Gdańsk.

RG logo - poziom bez fm 2

Tagi: , , , , , ,

Comments

comments