3 BIEGUN

Poznaj biegun Patrycji

Marek Kamiński wędruję w stronę swojego bieguna. Jednak każdy z nas może wyruszyć w podobną drogę, aby spełnić swoje marzenia. Obecnie czyni to 17-letnia nieuleczalnie chora Patrycja. Dzięki Fundacji Marka Kamińskiego jej największe marzenie właśnie zaczyna się spełniać. Patrycja już za kilka dni wyrusza w podróż życia do Japonii.

Nastolatka cierpi na nieuleczalną chorobę nowotworową Recklinghausena. To rzadkie schorzenie, małymi krokami wyniszcza organizm dziewczyny. Guz Patrycji o wielkości 27 centymetrów na 14 centymetrów zajmuje 2/3 powierzchni mózgu. Aby zapomnieć choć na chwilę o nieuleczalnej chorobie i towarzyszącemu jej cierpieniu, Patrycja znalazła wspaniałą pasję. Kultura, historia oraz sztuka Japonii dodają jej skrzydeł. Jej największym marzeniem jest podróż do Japonii i poznanie zakątków tego kraju.

Patrycja  pracownikami Fundacji Marka KamińskiegoDzięki wsparciu i zaangażowaniu Fundacji Marka Kamińskiego 11 maja dziewczynka wyruszyła do Kraju Kwitnącej Wiśni. Na mapie jej podróży jest Tokio oraz między innymi Nikko, Kamakura, Yokohama, Kioto, Nara czy Osaka. W podróży będzie Patrycji towarzyszyć opiekun z ramienia Fundacji Marka Kamińskiego. W czasie podróży Patrycja nie tylko odwiedzi ciekawe miejsca na mapie Japonii, ale także spotka się z inspirującymi osobami, weźmie udział w zajęciach japońskiej szkoły, odwiedzi Uniwersytet Shirayuri, spotka się ze studentami.

Projektowi „Wielka Podróż Patrycji” przewodzi motto fundacji „Inspirujemy ludzi, aby niemożliwe stało się możliwe. Uwierz w siebie i działaj”. Podróż Patrycji jest niezwykłym projektem, pokazującym, że każde marzenie może się spełnić. Realizacja projektu wpisuje się w główne założenia metody Biegun, której twórcą jest Marek Kamiński. Metoda ta zakłada, iż każdy ma swój biegun, czyli marzenie i tylko od naszej motywacji i zaangażowania zależy, czy wyruszymy, w podróż, by go osiągnąć. „Biegun” bywa czymś realnym – konkretnym miejscem na mapie, ale też pewnym pożądanym, ale niekoniecznie określonym stanem, np. wolnością, szczęściem, spełnieniem. Metoda Biegun wykorzystywana jest z powodzeniem na Obozach Zdobywców Biegunów organizowanych przez Fundację Marka Kamińskiego.

Patrycja sama jest podopieczną fundacji i byłym uczestnikiem Obozu Zdobywców Biegunów. Dziś swoją podróżą pokazuje również, że ci z pozoru wykluczeni społecznie mają pełne szanse i prawo do sięgania po swoje marzenia. – Obóz dał mi pewność, że mimo przeciwności losu, jeśli chcę czegoś dokonać, to mogę to zrobić – przekonuje nastolatka.  Przy okazji wyprawy Patrycja wspiera i nagłaśnia akcję kupowania kroków połączoną z wędrówką Marka Kamińskiego szlakiem św. Jakuba w ramach projektu 3 Biegun.

Każdy zakupiony krok jest jednocześnie cegiełką, z której dochód umożliwi już w najbliższe wakacje organizację Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów dla dzieci. W ten sposób Patrycja sama spełniając swoje marzenie, wspiera marzenia i potrzeby innych podopiecznych fundacji.

Tagi: , , , ,

Comments

comments