3 BIEGUN

Partnerzy

Organizator

22


Sponsor platformy edukacyjnej

pgnig


Patronat honorowy

og_poziom     PATRONAT HONOROWY-MARSZALEK WOJEWODZTWA POMORSKIEGO-poziom-prawa RGB-ONLY FOR WEB-2012


Instytucje spierające

       f 5845pp88Bez tytułuherb_koszalin_urzadlębork

 


Partnerzy medialni

             2014103112411g           744px-TVP1_logo.svg            z10705821QGazeta-Wyborcza-Logo          radio_gdansk       photo


Partnerzy

       ecs-logo-2013-03-01    newlogo_lv_couleur_1    POT    Logo    iese-business-school     swps     wsnhid_logo-0    Logo2małe filolo    firm_86334_089a2a_big    informatyka haslo    think tang    Concordia_logo2    logo_site_nowe    pobrane (1)    logo_znp    ośrodek debaty   NOWE3     Kreisler Polska   Dziennikuspl-Logo        Horsefield          DOBRY_HOTEL_logotyp_krzywe


Fundacja PZU


Organizator


Fundacja Marka Kamińskiego

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji ich marzeń. Poprzez nasze działania kształtujemy lepszą przyszłość człowieka w harmonii z naturą, otoczeniem i światem. Prowadzimy projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne. Misja Fundacji Marka Kamińskiego: Inspirujemy ludzi, aby niemożliwe stało się możliwe. Uwierz w siebie i działaj! Organizujemy m.in. warsztaty, obozy i wyprawy dla dotkniętych przez los dzieci w celu dostarczenia im wsparcia psychologicznego i pokazanie szeregu możliwości, które przed nimi stoją.

Sponsor Platformy Edukacyjnej


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. PGNiG SA jest spółką giełdową obecną w indeksie największych polskich firm (WIG 20), zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także, poprzez kluczowe spółki, importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.

Patronat Honorowy


Patronat Honorowy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza

Województwo zachodniopomorskie od 1 stycznia 1999 roku jest jedną z szesnastu wojewódzkich jednostek administracyjnego podziału kraju. Położone jest w północno-zachodniej części Polski i obejmuje swym zasięgiem 114 gmin i 21 powiatów, w tym 3 grodzkie (miasta na prawach powiatu) i 18 ziemskich.Stolicą województwa jest Szczecin.Charakterystyczne dla województwa są liczne krainy pojezierne z bogatą florą i fauną, czystymi wodami, a przede wszystkim 185-kilometrowy pas wybrzeża Bałtyku, plaże pokryte złocistym piaskiem, oddzielone od lądu wydmami z unikatową roślinnością i klifami.

Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego

Województwo pomorskie wyróżnia się na tle pozostałych regionów Polski przede wszystkim swoim położeniem – jest jednym z trzech z dostępem do morza. Wyróżnia nas najdłuższe w Europie drewniane molo (511,5 metra długości), Bazylika Mariacka – największa w Europie świątynia gotycka, i niepowtarzalny krajobraz Kaszub, Kociewia i Żuław, łączący morze, jeziora, depresję i wzgórza morenowe. A pomorska kuchnia zachwyci nawet najwybredniejszych smakoszy.

Instytucje Wspierające


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie informuje na temat bieżących wydarzeń, a także wyjaśnia i pomaga w ważnych kwestiach konsularnych. Nieustannie rozwija możliwość polsko-niemieckiej współpracy. Sprawuje opiekę i stanowi ostoję dla ludności polskiej.

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie

Głównym jego zadaniem jest udzielanie wszechstronnej pomocy konsularnej obywatelom polskim przebywającym na terenie Obwodu. Bardzo dużą wagę przywiązuje także do wspierania środowisk polonijnych na obszarze OK. Prowadzi działania na rzecz wszechstronnej promocji polskiej kultury, polskich artystów oraz rozwoju kontaktów między środowiskami naukowymi, badawczymi, studenckimi. Bardzo duża uwagę przykłada także do problematyki handlu i biznesu, starając się udzielać pomocy oraz wszelkich niezbędnych informacji zarówno polskim przedsiębiorcom zainteresowanym prowadzeniem interesów w Obwodzie, jak i Rosjanom widzącym określone możliwości w Polsce.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli

Przybliża ona Polakom Belgię, zachodzące w niej przemiany, a obywatelom Królestwa Belgii rzetelny obraz Rzeczypospolitej, jej historię, kulturę, gospodarkę, dynamiczny rozwój oraz aktualności społeczno-polityczne. Jest żywym zapisem wzajemnych stosunków i rozwijającej się współpracy polsko-belgijskiej, tak w wymiarze dwustronym, jak w kontekście europejskim.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu informuje na temat bieżących wydarzeń, a także wyjaśnia i pomaga w ważnych kwestiach konsularnych. Nieustannie rozwija możliwość polsko-francuskiej współpracy. Sprawuje opiekę i stanowi ostoję dla ludności polskiej.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie informuje na temat bieżących wydarzeń, a także wyjaśnia i pomaga w ważnych kwestiach konsularnych. Nieustannie rozwija możliwość polsko-hiszpańskiej współpracy. Sprawuje opiekę i stanowi ostoję dla ludności polskiej.

Urząd Miejski w Koszalinie

Koszalin jako cel turystycznych wędrówek urzeka historyczną atmosferą oraz fascynującą współczesnością. Jest to bowiem miasto zarówno wielu zabytków gotyckich, jak i licznych nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.

Lębork

Lębork leży w pradolinie Łeby - Redy, od południa graniczącej ze wzgórzami Pojezierza Kaszubskiego należącego do Pojezierza Wschodniopomorskiego, a od północy z Wysoczyzną Żarnowiecką wchodzącą w skład Pobrzeża Koszalińskiego. Historia Lęborka jest ściśle związana z dziejami Polski i Niemiec. We wczesnym średniowieczu ta słowiańska osada nosiła nazwę Lewino i należała do książąt Pomorza Gdańskiego.

Partnerzy medialni


Discovery Chanel

Discovery Channel skierowany jest do wszystkich ciekawych świata i pragnących poszerzać swoje horyzonty. Emitując programy o różnorodnej tematyce Discovery Channel zachęca do pokonywania własnych ograniczeń i podejmowania wyzwań, które mogą odmienić Twoje życie. Tworzymy programy wysokiej jakości, których bohaterami są niezwykli ludzie, realizujący swoje pasje. Ich historie mogą być źródłem Twojej inspiracji i wyzwolić twórczą postawę wobec własnego życia.

TVP1

Program Pierwszy Telewizji Polskiej, nazywany także Jedynką, to jak nazwa wskazuje, jeden z pierwszych i tym samym najstarszych kanałów ogólnopolskiej publicznej stacji telewizyjnej.

Gazeta Wyborcza

"Wyborcza" to rzetelne źródło wiedzy dla czytelników i ważna płaszczyzna debaty publicznej. Jest ceniona i nagradzana za jakość dziennikarstwa, innowacyjność oraz za zaangażowanie społeczne i wspieranie najważniejszych ogólnopolskich i lokalnych akcji. Informuje, komentuje, pobudza do dyskusji. Szybko się zmienia, tak jak szybko zmienia się dziś nasze życie i rynek mediów. Ma swoich wiernych czytelników i zagorzałych przeciwników. Bo "Nam nie jest wszystko jedno".

Radio Gdańsk

Trzecia najchętniej słuchana stacja radiowa w Trójmieście.

France24

Francja 24 składa się z trzech oddzielnych kanałów telewizyjnych nadających w języku francuskim, angielskim i arabskim, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Partnerzy


Europejskie Centrum Solidarności

Chcemy przyczynić się do tego, aby ideały ruchu Solidarność – demokracja, społeczeństwo otwarte i solidarne, kultura dialogu – zachowały swoją atrakcyjność i aktualność. Chcemy zachować w pamięci Polaków i Europejczyków doświadczenie Solidarności jako pokojowej europejskiej rewolucji, aby we wspólnocie europejskich demokracji Solidarność była ważną częścią mitu założycielskiego Europy. Chcemy, aby Solidarność była źródłem inspiracji i nadziei dla tych, którzy nie żyją w społeczeństwach otwartych i demokratycznych.

Stowarzyszenie Loire - Vistule

Stowarzyszenie mające na celu nawiązanie oraz rozbudowę francusko-polskich relacji biznesowych. Założone w 1981 roku.

Polska Organizacja Turystyczna

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Naszym celem jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Nasze działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzimy, zarówno w kraju jak i zagranicą. Jesteśmy agencją rządową wspierającą podmioty, które zajmują się turystyką. Organizujemy stoiska narodowe, na największych krajowych i zagranicznych targach turystycznych, na których wystawcami są przedstawiciele branży i samorządów.

Stowarzyszenie„Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”

„Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” to ponadregionalne stowarzyszenie, które zawiązało się 25 września 2009 roku we Wrocławiu. Skupia ono pielgrzymów, sympatyków Camino de Santiago i osób w różny sposób zaangażowanych w ożywienie, organizację, informację i promocję Drogi św. Jakuba w Polsce. Pamiętając o chrześcijańskich źródłach tradycji indywidualnego pielgrzymowania do grobów Apostołów, „Przyjaciele…” pielęgnują ekumeniczny charakter Szlaku, który jest także przestrzenią spotkania dla osób poszukujących drogi swojej duchowości nie tylko w Kościele.

IESE Business School

Od pięćdziesięciu lat IESE jest liderem w edukacji zarządzania i rozwoju. Zrzesza największych liderów biznesu, którzy starają się motywować, inspirować i pozytywnie wpływać na ludzi, ich firmy, czy nawet całe społeczności, którym służy.

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to liczące się w skali całego kraju centrum naukowo-badawcze, o czym świadczą wysokie oceny parametryczne, uprawnienia doktorskie i habilitacyjne, aktywna działalność badawcza nauczycieli akademickich, prestiżowe nagrody i wyróżnienia, współpraca z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą oraz liczne publikacje.

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

Collegium Da Vinci to wiodąca w Wielkopolsce uczelnia wyższa, która przez 18 lat funkcjonowała pod nazwą Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. CDV dzięki współpracy z otoczeniem biznesu zapewnia kompleksowy start w życie zawodowe swoich studentów. W ofercie uczelni można znaleźć innowacyjne, kluczowe dla gospodarki kierunki studiów, które przygotowują studentów do efektywnego zaistnienia na rynku pracy. CDV stawia szczególny nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności i kompetencji oraz wspiera swoich studentów w rozwoju ich pasji. Uczelnia zatrudnia kilkuset pracowników naukowo-dydaktycznych, uczonych o międzynarodowej renomie i młodszych, obiecujących pracowników nauki. W tworzeniu programu studiów uczelnię wspierają takie firmy, jak m.in. IBM, Microsoft, REFA, International Coach Federation, Brand24, Komputronik.

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego

Wydział Filologiczny został powołany 1 stycznia 2008 roku na mocy uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 25 października 2007 roku. Jego poprzednikami były Wydział Filologiczno-Historyczny i Wydział Humanistyczny. Zajęcia na Wydziale Filologicznym ruszyły po raz pierwszy z początkiem roku akademickiego 2008/2009. Dziekanem Wydziału Filologicznego na kadencję 2008-2012 i 2012-2016 jest prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa, Rektor Senior Uniwersytetu Gdańskiego. Wydział Filologiczny posiada uprawnienia do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie językoznawstwa i literaturoznawstwa.

SuperMemo

5 lipca 1991 roku dwóch studentów Politechniki Poznańskiej zakłada firmę SuperMemo World. Są młodzi, inteligentni i mają rewolucyjny pomysł – komputery, które są jeszcze wtedy rzadkością, powinny pomagać ludziom w nauce! Oszczędzać ich czas, sprawiać, żeby nauka była wygodna i co najważniejsze – efektywna. Krzysztof i Piotr stawiają sobie za cel odkrycie sposobu na to, aby KAŻDY MÓGŁ ZAPAMIĘTAĆ dowolną ilość dat, definicji, nazw, nazwisk, słów, pojęć – słowem, wszystkiego. Wkrótce powstaje algorytm SuperMemo i pierwsze programy komputerowe do nauki na nim oparte. Jednocześnie wynalazcy metody SuperMemo zauważają, że opracowana przez nich metoda staje się ratunkiem dla tych, którzy bezskutecznie próbują opanować język obcy.

Operon

Nieustannie dokładamy starań, aby spełniać zróżnicowane oczekiwania środowiska nauczycielskiego i zaspokajać potrzeby edukacyjne uczniów. Dlatego też proponujemy zestawy dydaktyczne zawierające nie tylko podręczniki, ale także pokaźny pakiet materiałów uzupełniających dla ucznia, nauczyciela i szkoły, takich jak multimedialne pomoce naukowe czy filmy edukacyjne własnej produkcji. Wspieramy proces edukacji uczniów na wielu płaszczyznach – corocznie organizujemy próbne egzaminy na różnych poziomach kształcenia.

ThinkThank

Misją ośrodka dialogu i analiz THINKTANK jest inspirowanie polskich decydentów do szerszego, wielowymiarowego spojrzenia na rzeczywistość oraz budowanie mostów między sferami, które zazwyczaj się nie przenikają: publicznym i prywatnym, teorią i praktyką, wiedzą i intuicją. Nasz cel to wzmacnianie debaty publicznej w Polsce, tworzenie dla niej nowych form oraz dostarczanie liderom syntetycznej wiedzy pozwalającej podejmować lepsze decyzje.

Concordia Design

Kreatywność rozumiemy jako działanie, które pozwala tworzyć wartościowe, innowacyjne przedsięwzięcia. To ona łączy wszystkie nasze działania, niezależnie od tego, do jakich grup są kierowane. Kreatywność oraz innowacje są nierozerwalnie związane z designem. Z designem, czyli z procesem projektowania, który pozwala właściwie rozpoznać potrzeby i problemy odbiorców, a następnie w innowacyjny i kreatywny sposób na nie odpowiedzieć.

Benefit Multimedia

Benefit Multimedia oferuje kompleksową produkcję multimedialną oraz telewizyjną - od pomysłu, przez realizację, do emisji. Realizuje spoty reklamowe, teledyski, relacje z wydarzeń kulturalnych i biznesowych. Spółka specjalizuje się w komunikacji marketingowej w obszarze Digital Signage, dodatkowo wzmacnia przekaz w klubach fitness wykorzystując BTL oraz realizując niestandardowe projekty marketingowe.

Elbląski Klaster Turystyczny

ELBLĄSKI KLASTER TURYSTYCZNY to doświadczeni przedstawiciele wzajemnie powiązanych firm; wyspecjalizowanych gestorów bazy noclegowej, turystycznej, touroperatorów, a także innych podmiotów świadczących usługi, działających w pokrewnych sektorach oraz związanych z nimi instytucji współpracujących. Elbląski Klaster Turystyczny związany jest ściśle z regionem działania. Jest świadomą i dobrowolną organizacją stawiającą sobie za główny cel wsparcie i wzrost poprawy atrakcyjności miasta Elbląga oraz Regionu.

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Stanowi wsparcie pod względem merytorycznym, prawnym i rozwojowym polskiego nauczycielstwa. Realizuje kampanie oraz projekty mające na celu nieustanny rozwój zawodowy. Chętnie włącza się w akcje charytatywne.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańskiu

RODM - koordynatorem, inicjatorem i animatorem działań międzynarodowych w regionie. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku powstał 1 kwietnia 2013r. w wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na realizację zadania publicznego „Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej – 2013”. Organizacją prowadzącą RODM jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, która od 1993 r. pracuje na rzecz społeczeństwa obywatelskiego oraz solidarności między narodami.

Czerwona Furtka

Agencja specjalizująca się w marketingu alternatywnym. Zajmuje się promocją projektu 3 Biegun w mediach tradycyjnych oraz społecznościowych. Firma powstała w 2012 roku, jej siedziba znajduje się w Gdańsku.

Kreisel

KREISEL Technika Budowlana to jeden z czołowych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Jesteśmy w czołówce sektora chemii budowlanej, rozwijamy zakłady i sieć handlową na terenie całego kraju. Zaczynaliśmy ponad 40 lat temu w Niemczech, kiedy to Norbert Kreisel uruchomił pierwszy zakład. Dziś wchodzimy w skład Europejskiej Grupy budowlanej FIXIT GRUPPE mającej 62 fabryki w 19 krajach pod markami KREISEL, HASIT, RÖFIX i FIXIT.

Dziennikus.pl

Dziennik elektroniczny to nowoczesne rozwiązanie zastępujące lub uzupełniające pracę tradycyjnego dziennika lekcyjnego. Dzięki niemu dokumentacja danych szkoły jest usystematyzowana, a dostęp do nich jest łatwy i szybki. Z elektronicznej formy dokumentacji danych z satysfakcją korzystają szkoły na całym świecie. Placówki oświatowe w Polsce mogą obecnie prowadzić dzienniki lekcyjne wyłącznie w formie elektronicznej. Regulacje te określa nowelizacja rozporządzenia Minister Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2009 roku, której Dziennikus.pl spełnia wszelkie wymogi.

Horsefield - empowering brandsTM

Specjalizujemy się w projektowaniu i realizacji narzędzi komunikacji marketingowej zwiększającej wartość marki. W sposób unikalny łączymy consulting z designem w zakresie komunikacji. Rezultatem naszej pracy są oryginalne koncepcje wraz ze wszystkimi narzędziami niezbędnymi do realizacji założonych celów komunikacyjnych marki. Jeśli chcesz zapoznać się projektami, które realizujemy w obszarze komunikacji marketingowej, brandingu i nowych technologii – zamów nasz najnowszy magazyn CONTACT.

Grupa Dobry Hotel

Specjalizujemy się w zarządzaniu obiektami hotelarsko – gastronomicznymi oraz oferujemy usługi consultingowe w obszarze tej branży. Działania zarządcze hoteli funkcjonujących obejmują ich kompleksowe prowadzenie, mające na celu uzyskanie jak największych przychodów, wynikających z kierowania obiektami, a nowo powstających – wszystkie czynności związane z otwarciem.