3 BIEGUN

Na półmetku drogi do Trzeciego Bieguna

Marek Kamiński wciąż skupia się na odpoczynku, spędzając czas w Siegen. Jest to okazja do samotnej refleksji, jakże istotnej podczas pielgrzymki. Jednak projekt 3 Biegun nie zwalnia tempa! Wciąż trwa zbiórka funduszy na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów. 

Pielgrzym przeszedł prawie 2 tysiące kilometrów. Wkrótce wkroczy do Belgii. Jednak niemiecki szlak długo pozostanie w jego pamięci ze względu na spotkanie z Historią,  którego doświadczył między innymi w Berlinie: W Berlinie dotknąłem symbolicznie Zagłady, której pamięci poświęcony jest labirynt prostopadłościanów przy bramie Brandenburskiej. Przeszedłem… a raczej błądziłem po nim przez dłuższy czas. Myślę, że jeszcze nieraz myśl o Shoah wróci do mnie w drodze do Santiago, ponieważ jest to część historii całej Europy. 

2015-04-14 14.23.49Pielgrzym zachwycił się także wiosenną przyrodą spotkaną po drodze, również liczne filozoficzne symbole nie umknęły jego uwadze. Marek Kamiński odwiedził grób Fryderyka Neitzschego w Röcken.

Przed podróżnikiem trasa przez Belgię, a następnie Francję i Hiszpanię. Plan trasy w Belgii zakłada przejście przez Liege, Huy, Namur, Bois-de-Villers, Philippevill i Rocroi. Może on jednak ulec zmianie, bo Marek Kamiński nie trzyma się go sztywno i jest otwarty na to, jak poprowadzi go droga.

Podróżnik wciąż zachęca do wspierania inicjatywy Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów. Dzięki zdobytym funduszom Fundacja Marka Kamińskiego będzie mogła zorganizować dla 45 dzieci wyjątkowy wyjazd zapoznający z metodą Biegun. Kup kroki, by umożliwić organizację Obozów. 1 krok = 1 zł!

 

kup kroki

Tagi: , , , ,

Comments

comments