3 BIEGUN

KROK IV Wyjście poza schemat (SCHEMAT)

KROK CZWARTY

Istota naszych czasów polega na tym, że przemieniają one wszystko w szablon, schemat i frazes.

Wasilij Rozanow

Zejdź z drogi utartego i stereotypowego myślenia. Otwórz swój umysł na nowe rozwiązania, poszukaj inspiracji we wszystkich możliwych, dostępnych miejscach. Przełam wszystkie swoje ograniczenia dostępnymi metodami. Skup się na pozytywach, szukaj nieszablonowych sposobów na pokonanie przeszkód.

Co z tego, że coś nikomu wcześniej się nie udało? Dlaczego rezygnować ze swoich planów tylko dlatego, że wydają się komuś nierealne? Marek Kamiński nie dotarłby sam na Biegun gdyby zamartwiał się garstką nie wierzących w niego czarnomyślicieli. Dla Partycji wyprawa do Japonii nie mogłaby się udać, gdyby postrzegała ją nadal jako odległe, nierzeczywiste marzenie.

Zrób coś czego nie robił nikt przed tobą. Nie musisz uczyć się języka w szkole językowej, możesz poszukać innych, bardziej kreatywnych rozwiązań (przyjaciół z innych krajów). Może, żeby zdobyć fundusze na nowy projekt możesz zachęcić ludzi do wsparcia cię za pomocą ciekawego filmu albo eventu? Decyzja zależy tylko od ciebie i twojej wyobraźni.

Pytanie: Jak inaczej mogę pokonać przeszkody?

Tagi: , , ,

Comments

comments