3 BIEGUN

Jasiek Mela dołączy do Marka Kamińskiego

Marek Kamiński i Jasiek Mela ponownie spotkają się na szlaku. W 2004 roku Marek Kamiński poprowadził Melę – niepełnosprawnego chłopca – na oba bieguny Ziemi. Dziś Jasiek Mela będzie towarzyszył znanemu polarnikowi podczas jego drogi na Trzeci Biegun.

Marek Kamiński od 16 marca testuje autorską metodę Biegun na Caminowym szlaku. Swoją wyprawą pokazuje, jak stopniowo można zdobyć swój biegun, czyli metaforyczny cel. Już wkrótce na szlak dołączy do niego znany mu dobrze towarzysz drogi – Jasiek Mela – który dzięki Fundacji Marka Kamińskiego mógł 11 lat temu spełnić swoje marzenie i zdobyć oba bieguny ziemi. Dziś jako dorosły mężczyzna i wychowanek metody Biegun sam pomaga innym osobom walczyć ze słabościami.

Jasiek Mela dołączy do pielgrzyma 8 lipca w miejscowości Sarria. Do Hiszpanii wyleci dzień wcześniej z Krakowa. Do Polski planuje wrócić 14 lipca. Dla Jaśka Meli wędrówka szlakiem jakubowym będzie zupełnie nowym przeżyciem: Chętnie dołączę do Marka Kamińskiego, od czasu naszych wspólnych wypraw minęło już ponad 10 lat. Marek wędruje od ponad 100 dni, ja dotrę tylko na końcówkę – będzie to dla mnie wyjątkowe wydarzenie.

Dla Meli wyprawa z Markiem Kamińskim na bieguny Ziemi była momentem przełomowym w jego życiu: Po zdobyciu biegunów odbyłem kilka innych wypraw, w tym samotną wyprawę po Azji. Otworzyłem też swoją fundację, by móc pomagać innym. Nie uczyniłbym tego bez Fundacji Marka Kamińskiego i wspólnej wędrówki z Markiem. To wtedy Marek zainspirował mnie do walki o własne marzenia i pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. To niesamowite, że znów spędzimy razem czas.

Po naszych wyprawach spotykaliśmy się od czasu do czasu, jednak były to krótkie spotkania. Teraz mamy szansę na kilkudniową wędrówkę – z uśmiechem na twarzy będziemy mogli porozmawiać na mniej lub bardziej ważne tematy.

Jasiek Mela był jedną z pierwszych osób, która poznała metodę Biegun. Odmieniła ona postrzeganie świata niepełnosprawnego chłopca, o czym przekonuje Szef Zespołu Projektowego z Fundacji Marka Kamińskiego – Agnieszka Leśniewska: Relacja która wytworzyła się między nimi podczas przygotowań i w trakcie wyprawy dodała skrzydeł zarówno Jankowi jak i Markowi Kamińskiemu. Podczas ich wspólnej wyprawy obserwowaliśmy działanie wszystkich czynników, na których bazuje metoda Biegun. Jej efekty widać w dotychczasowych osiągnięciach Jana – Fundacja Poza Horyzonty jest tego namacalnym przykładem.

 

Tagi: , , , , ,

Comments

comments