3 BIEGUN

Jaki jest twój Biegun?

Określ cel, do którego chcesz dążyć, który pragniesz osiągnąć. Wyznacz swój Biegun, a potem drogę do niego. Zrób I krok według metody Biegun.

Na początku pomyśl o swoim największym, najskrytszym marzeniu. Nie spiesz się, zastanów się nad sobą i nad swoim życiem. Niekoniecznie musi być to wyprawa na drugi koniec świata, dobrze jest też wyznaczać sobie małe cele i konsekwentnie do nich dążyć.

Co więcej, twój Biegun nie musi być tym, jedynym ostatecznym, niezmiennym. To droga wyznacza nasz cel, który w ramach naszej metaforycznej podróży, jaką jest życie, może się zmienić. Po zdobyciu Bieguna nie następuje też czas na to, by spocząć na laurach… ale o tym będziemy mówić później, teraz warto wyznaczyć cel i w jego stronę kroczyć.

Mierz wysoko – tak jak radzi Jacek Pałkiewicz – Ambasador I kroku metody Biegun:

Kto pamięta jak nazywał się żeglarz, który po Krzysztofie Kolumbie drugi przepłynął do Ameryki? A kto pamięta drugiego człowieka na szczycie Mont Everest, czy na Księżycu? OK, nie znamy tych nazwisk. To znaczy, że drugi się nigdzie nie liczy, ważny jest tylko pierwszy. To znaczy najlepszy! Ciało człowieka zna ograniczenia, ale umysł – nie. Dlatego w chwilach słabości fizycznej trzeba uciekać się do psychiki. „Człowiek nie jest stworzony do klęski” – wspominał Ernest Hemingway.– „Można go zniszczyć, ale nie pokonać.

Może nie odkryjemy nowego kontynentu, niewielu z nas ma też szansę na udział w misji kosmicznej. Jednak warto wybierać ambitne cele, które sprawią, że będziesz lepszym człowiekiem – numerem 1. dla samego siebie.

 

Tagi: , , ,

Comments

comments