3 BIEGUN

Gdańsk zdobywa Bieguny – relacja ze spotkania

W Europejskim Centrum Solidarności 23 września odbyło się niecodzienne spotkanie. Przedstawiciele Fundacji Marka Kamińskiego podsumowali dotychczasowy przebieg projektu 3 Biegun, a także przedstawili przyszłe plany Fundacji oparte na metodzie Biegun.

Wszystkie miejsca siedzące w audytorium ECS były zajęte, około 500 gości przybyło na to wyjątkowe spotkanie, które poprowadzili: dziennikarka Radia Gdańsk – Beata Szewczyk i Jan Mela – jeden z pierwszych, który przeszedł metodę Biegun stworzoną przez Marka Kamińskiego.

Na spotkaniu ukazana została wielkowymiarowość projektu 3 Biegun, który oparty jest na kursie internetowym z metody dla nauczycieli, spotkaniach w zakładach karnych oraz propagowaniu Camino w Polsce. O współpracy na tych płaszczyznach z Fundacją opowiedziały pani: Alicja Zajączkowska – doradca burmistrza w UM w Lęborku, Anna Nadrowska – koordynatorka kursów internetowych wydawnictwa Operon oraz Agata Marciszewska – rzecznik prasowy Zakładu karnego w Braniewie.

Prowadzący spotkania przedstawili dziesięciu Ambasadorów metody Biegun – znanych podróżników, coachów, przedstawicieli biznesu, którzy osiągnęli sukces, skupiając się na osiąganiu wyznaczonych celów. Do tego grona należą między innymi Jan Mela, Władysław Grodecki czy Monika Pyrek. Są oni patronami konkretnych lekcji z metody Biegun, które zostały przygotowane dla nauczycieli. Poznaj wizję drogi ku Biegunom nakreśloną przez Ambasadrów.

W trakcie spotkania wystąpił Dominic John Sebastian z zespołem, który swoim występem poruszył publiczność. Dominic zaśpiewał utwór, który skomponował wędrując, tak jak Marek Kamiński, do Santiago de Compostela.

O sile metody Biegun opowiedział Jan Mela wraz  z Patrycją Janiszewska, którzy zdobyli dzięki niej własne Bieguny. Jan Mela oprócz dotarcia na oba bieguny Ziemi wziął udział w innych wyprawach m. in. zdobywając szczyt Kilimandżaro. Skupia się także na pomocy innym, w tym celu złożył własną Fundację „Poza Horyzonty”. Patrycja dzięki pomocy Fundacji odwiedziła wymarzoną Japonię. Podczas spotkania nastolatka malowała obraz, który został pod koniec wydarzenia zlicytowany, a uzyskana kwota (500 zł) zostanie przekazana na Obozy Zdobywców Biegunów, organizowane dla dzieci i młodzieży przez Fundację.

Agnieszka Leśniewska – Szef projektów Fundacji – przedstawiła plan stworzenia akcji informacyjnej o motywacji i zaprosiła wszystkich zainteresowanych do stworzenia ogólnopolskiej sieci partnerskiej skupionej na tworzeniu programów motywacyjnych.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był wykład coachingowy Marka Kamińskiego, który opowiedział o swojej ostatniej wyprawie. Zapytany przez publiczność o wyjątkowe miejsca na trasie polskiego szlaku św. Jakuba podkreślił, że największe wrażenie wywarły na nim spotkania w zakładach karnych. Zwrócił uwagę także na niezwykłość całego polskiego szlaku:

Ta droga była magiczna, znałem dobrze wcześniej wiele polskich miejsc, które były na szlaku jednak podczas pielgrzymki odkrywałem je na nowo.

Marek Kamiński podziękował także sponsorom i partnerom, którzy wsparli projekt 3 Biegun.

Na koniec spotkania goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć z wyprawy a także liczne pamiątki ze szlaku Marka Kamińskiego. Uczestnicy spotkania poznali siłę metody Biegun, która każdemu z nas daje możliwość zdobywania własnych Biegunów. Fundacja Marka Kamińskiego wierzy, że to wydarzenie zainspiruje uczestników do współtworzenia ogólnopolskiej platformy samorozwoju opartej na motywacji!

Zobacz zdjęcia ze spotkania.

Tagi: , , , , ,

Comments

comments