3 BIEGUN

Monika Pyrek – Ambasador VIII kroku metody Biegun

KROK VIII „Dwa bieguny” przypomina nam, że w drodze trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze uda nam się osiągnąć nasz cel. Ambasadorem tego kroku jest Monika Pyrek – lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, wielokrotna olimpijka. Trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Starego Kontynentu z 2006 roku. Jej rekord życiowy to 4.82 m.

Metoda Biegun uświadamia nam, że przy nastawieniu, że to nasza wędrówka jest priorytetem, porażka przestaje być tak gorzka. Z łatwych sukcesów niczego się nie nauczy my, ale na bolących nas błędach – jak najbardziej. Kluczem jest odkrycie swoich słabości, naprawienie ich i podniesienie się, pójście dalej przed siebie.

Kiedy coś ci się jednak nie uda, pomimo włożonej w to pracy i chęci, nie pozwól, żeby wielkość porażki cię pokonała. Zastanów się dlaczego ci nie wyszło – może twoja fizyczna siła nie pozwala ci jeszcze na osiągnięcie wyniku na który czekasz i musisz więcej trenować? Może z trzech nieudanych projektów można stworzyć jeden działający? Nie poddawaj się i idź dalej.

 

Nauczycielu, skorzystaj z przygotowanych materiałów i zaplanuj od września lekcję z VIII kroku metody Biegun.