3 BIEGUN

dr Irena Eris – Ambasador IX kroku metody Biegun

Krok IX „Nie osiedlaj się na biegunie” pozwala nam spojrzeć trzeźwo na osiągnięty cel. Ambasadorem tego kroku jest dr Irena Eris – współwłaścicielka przedsiębiorstwa Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, w którym jest dyrektorem ds. badań i rozwoju. W 2004 roku zajęła wysoką, 20 pozycję na liście najbardziej wpływowych kobiet w dziejach Polski. Została odznaczona, w imieniu prezydenta Włoch, Orderem Gwiazdy Solidarności Włoskiej.

dr Eris radzi, jak nie osiąść na Biegunie:

Nie można w życiu kopiować samego siebie; życie powinno służyć rozwojowi, warto z nim zrobić coś ciekawego, a nie zatrzymywać się w pół drogi. Po zdobyciu szczytu trzeba umieć zejść na równinę. Kiedy zdobędzie się biegun, trzeba iść dalej, a nie zatrzymywać się na nim. Bo zostając na biegunie, możemy już tylko żyć przeszłością.”

Po osiągnięciu celu musimy wyznaczyć nowy. Nie wolno nam poprzestać na tymczasowym sukcesie. Jeśli tego nie zrobimy – oznacza to, że przestaliśmy marzyć.

A to właśnie dzięki marzeniom jesteśmy ludźmi, rozwijamy się, stajemy się bogatsi wewnętrznie. Warto za nimi podążać i nieustannie wyznaczać sobie nowe cele. Każdy osobisty biegun ma znaczenie, każdy nas kształtuje jako człowieka. Pamiętajmy o tym i idźmy naprzód!

 

Fot. Mariusz A. Szachowski.

Nauczycielu, skorzystaj z przygotowanych materiałów i zaplanuj od września lekcję z IX kroku metody Biegun.