3 BIEGUN

Relacja ze spotkania w Paryżu

21 maja Marek Kamiński podczas swojej wędrówki zatrzymał się na chwilę w Paryżu, by tam porozmawiać ze zgromadzonymi tam entuzjastami swojej pielgrzymki.

W rozmowie wspomniał, że to co ceni sobie najbardziej to życzliwość ludzi podczas swojego marszu – ciepłe powitania w Niemczech, odwiedziny w zamku we Francji, a przede wszystkim propozycje gościny i noclegu. Około godziny 16.00 odwiedził on jeden z najbardziej znanych zabytków w Paryżu, od którego znana bardziej jest chyba tylko Wieża Eiffela – Katedrę Notre Dame. Jeden z sympatyków pana Marka pojawił się pod nią nawet z jedną z jego książek. Miłe były także rewizyty – okazało się, że jedno z małżeństw brało udział zarówno w spotkaniu w Polsce jak i w Paryżu.

Innymi znanymi punktami, które Marek Kamiński minął podczas swojego marszu były też Bulwar Świętego Jakuba, Sorbona, Panteon – miejsce spoczynku Marii Skłodowskiej-Curie czy plac Denfert Rochereau.

Za informacje dotyczące spotkania serdecznie dziękujemy pani Jolancie Barełkowskiej. Zdjęcia pochodzą z serwisu iFrancja oraz z prywatnego archiwum Pana Marka.

Notre-Dame de Paris, Dziedziniec Notre-Dame - Plac Jana Pawła II, Paris, Francja