3 BIEGUN

Ambasador IV kroku metody Biegun

Zejdź z drogi utartego i stereotypowego myślenia. Otwórz swój umysł na nowe rozwiązania, poszukaj inspiracji we wszystkich możliwych, dostępnych miejscach. Przełam wszystkie swoje ograniczenia. Skup się na pozytywach, szukaj nieszablonowych sposobów na pokonanie przeszkód. Kieruj się metodą Biegun. Czas na czwarty krok: „Wyjście poz schemat”.

Co z tego, że coś nikomu wcześniej się nie udało? Dlaczego rezygnować ze swoich planów tylko dlatego, że wydają się komuś nierealne? Marek Kamiński nie dotarłby na Biegun, gdyby zamartwiał się garstką niewierzących w niego czarnomyślicieli. Dla Partycji wyprawa do Japonii nie mogłaby się udać, gdyby postrzegała ją nadal jako odległe, nierzeczywiste marzenie.

life-862985_640Zrób coś, czego nie robił nikt przed tobą. Nie musisz uczyć się języka w szkole językowej, możesz poszukać innych, bardziej kreatywnych rozwiązań (przyjaciół z innych krajów). Może, żeby zdobyć fundusze na nowy projekt możesz zachęcić ludzi do wsparcia cię za pomocą ciekawego filmu albo eventu? Decyzja zależy tylko od ciebie i twojej wyobraźni.

Ambasadorka IV kroku metody – dr Joanna Heidtman – też starała się działać poza schematami, aby dążyć do samorozwoju. Jest psychologiem, socjologiem, trenerem biznesu, coachem – osobą wszechstronną.

Wiedzę i doświadczenie zdobywała m.in. w University of South Carolina i Cornell University w USA. W Pracowni Procesów Grupowych w IS UJ prowadziła przez 10 lat badania dotyczące konfliktów i dynamiki grupowej. Jest współzarządzającym firmy doradczej Heidtman&Piasecki, współzałożycielem Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego, certyfikowanym wykładowcą Harvard Business Review Polska (ICAN INSTITUTE), wykładowcą na studiach podyplomowych SWPS. Od wielu lat realizuje projekty doradcze i rozwojowe dla klientów: programy głębokiej diagnozy kultury organizacyjnej, rozwoju przywództwa oraz umiejętności i kompetencji menedżerskich. Jako coach pracuje indywidualnie z menedżerami wyższego szczebla, specjalistami, szefami zespołów projektowych. Tworzy narzędzia rozwoju kompetencji liderskich bazujące na wiedzy psychologicznej oraz na doświadczeniach zebranych w organizacjach. Prowadzi zajęcia w „Akademii Strategicznego Przywództwa™“ oraz „Akademii Innowacji”. Zrealizowała kilkadziesiąt programów doskonalenia umiejętności przywódczych dla menedżerów, zarządzania ludźmi w zmianie,  rozwoju talentów liderskich w organizacji.

Jej dwie książki poświęcone są indywidualnej efektywności (“W zgodzie ze sobą, w zgodzie z innymi”) oraz problematyce pracy zespołowej (“Procesy grupowe – perspektywa socjologiczna”). W 2014 r. wydana została przez National Geografic książka Marka Kamińskiego „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”, przy której współpracowała z autorem nad zestawem ćwiczeń praktycznych z metody Biegun. Prywatnie pasjonuje się wspinaczką górską i podróżami po dalekich zakątkach Azji.

Jej ulubione stwierdzenie:

Pomyśl uważnie zanim czegoś zapragniesz, ponieważ pewnego dnia stanie się to rzeczywistością.

Tagi: , , , ,

Comments

comments