3 BIEGUN

Ambasador III kroku metody Biegun

III krok metody Biegun  „Najlepszą praktyką jest dobra teoria” mobilizuje nas do dogłębnego poznania własnego Bieguna. Ambasador tegokroku wie, co to znaczy walczyć o swoje marzenia. I docenia siłę teorii w okresie przygotowawczym do wyprawy.

Zdobądź maksymalną ilość konkretnych informacji o swoim Biegunie. Pomyśl o ewentualnych komplikacjach, które mogą pojawić się podczas realizacji planu, poszukaj ich rozwiązań w dostępnych źródłach (w Internecie, książkach, wśród przyjaznych osób). Nie obawiaj się pytać, rozwiewaj swoje wątpliwości. Dowiedz się najwięcej ile tylko możliwe. Co tak naprawdę wiesz o swoim Biegunie – metaforycznym celu?

Marcin Gienieczko wie, czego chce. Z wykształcenia dziennikarz, z przeznaczenia podróżnik specjalizujący się w sportach ekstremalnych i fotograf. Członek Polskiego Klubu Przygody. Wie co to samotności ekstremalne warunki , odkrył to na własnej skórze, gdy zagubiony w tajdze walczył o przerwanie. Obecnie bierze udział w wyprawie po Amazonii.

Marek Kamiński wędrował po Europie, aby promować metodę Biegun i zbiórkę funduszy na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów, tak samo wyprawa Marcina Gienieczko oparta jest na charytatywnym celu: pomocy podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Czym dla Ambasadora jest teoria:

Człowiek młody musi być silniejszy od warunków, jakie zastał. Musi przez te warunki się przebić. Siła przebicia nie jako talent kombinowania, ale jako siła tkwiąca w człowieku. Wynikająca z jego wartości, wobec której wszyscy muszą zamilknąć. Teoria jest dobrym korytarzem na osiągnięcie celu pod warunkiem, że się właściwie napiera.

A czy ty walczysz o swoje Bieguny?

 

Nauczycielu, skorzystaj z przygotowanych materiałów i zaplanuj od września lekcję z III kroku metody Biegun.

Fot. www.gienieczko.pl

Tagi: , , , ,

Comments

comments