3 BIEGUN

Poznaj Ambasadora I kroku metody Biegun

Pierwszy krok metody Biegun zakłada, że nie można rozpocząć drogi ku własnym marzeniom bez zadania sobie trzech ważnych pytań: Co jest moim biegunem? Jak go poznać? Czy biegun jest tylko jeden? Jacek Pałkiewicz od najmłodszych lat wiedział, że jego marzeniem są podróże i dążył  do tego, by je spełnić. 

Pałkiewicz ukończył Szkołę Dziennikarską w Mediolanie i przez wiele lat pracował jako dziennikarz w redakcjach na całym świecie. Zasłynął jako odważny eksploratorem. Jego czyny oparte są na przekraczaniu wszelkich granic wynikających z natury człowieka:

Ciało człowieka zna ograniczenia, ale umysł – nie. Dlatego w chwilach słabości fizycznej trzeba uciekać się do psychiki. „Człowiek nie jest stworzony do klęski” – wspominał Ernest Hemingway. – „Można go zniszczyć, ale nie pokonać.” – przekonuje Pałkiewicz.

Jego silna motywacja doprowadziła do licznych osiągnąć, dzięki którym na zawsze pozostanie jednym z ważniejszych podróżników na świecie. W 1996 r. jego naukowa ekspedycja ustaliła źródło Amazonki, rozwiewając tym samym kontrowersje, co do miejsca narodzin największej rzeki świata. Ponadto jeśli myślicie, że to Bear Grylls jest ikoną survivalu, to jesteście w błędzie. Pałkiewicz jako pierwszy Europejczyk stworzył  i rozwinął sztukę przetrwania, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie survivalu. Grylls mógł tylko się uczyć od Polaka.

W 1975 r. Jacek Pałkiewicz pokonał Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka! To 44-dniowe doświadczenie wykorzystali badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości. Uczył kosmonautów strategii przetrwania w skrajnie surowych i niegościnnych środowiskach. Z rekomendacji Thora Heyerdahla, w 1994 r. elitarne Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie przyjęło go do swojego grona.

Co jest wymagane, aby osiągnąć sukces w sztuce zdobywania Biegunów:

Niezbędna jest tylko do tego: motywacja, wiara w sukces, wytrwałość i determinacja. Dzięki nim mamy szansę znalezienia się o krok przed innymi.

 

Nauczycielu, zaplanuj od września lekcję z I kroku metody Biegun.

 

 

 

 

Tagi: , , , ,

Comments

comments